• Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Keeping Up with the Joneses

  • The Girl on the Train

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

  • Bridget Jones's Baby

  • Blue Jay

  • Jackie

    ★★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Sully

  • Arrival

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

  • Pete's Dragon

  • Ghostbusters

  • The Shallows

  • Central Intelligence

  • Lights Out

  • Finding Dory

  • The Salesman

    ★★★★★

  • Elle

  • Graduation

  • Loving

    ★★★½

  • Hell or High Water

  • The Nice Guys

  • Toni Erdmann

    ★★★★★

  • Train to Busan

  • Always Shine

  • Criminal

  • Things to Come

  • Don't Breathe

  • Everybody Wants Some!!

  • 10 Cloverfield Lane

  • Captain Fantastic

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Swiss Army Man

  • Other People

  • Sisters

  • The Revenant

  • A Very Murray Christmas

  • The Good Dinosaur

  • Bridge of Spies

  • The Family Fang

  • Eye in the Sky

  • Demolition

  • Room

  • Everest

  • Macbeth

  • Chevalier

  • The Gift

  • Vacation

  • Minions

  • Inside Out

  • Youth

  • Mustang

  • Sicario

  • Louder Than Bombs

  • Green Room

  • Carol

  • Son of Saul

  • Mad Max: Fury Road

  • Spy

  • Southpaw

  • Home

  • The Invitation

  • Queen of Earth

  • 45 Years

  • Brooklyn

  • The Second Mother

  • Me and Earl and the Dying Girl