• Incredibles 2

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Flatliners

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Take Me

    ★★★½

  • The Hatton Garden Job

    ★★

  • Life

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Discovery

    ★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Passengers

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • London Has Fallen

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • A Year and Change

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★

  • Her

    ★★★★

  • Man of Steel

    ★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★

  • Drive

    ★★

  • Thor

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Avatar

  • Up

    ★★★★★

  • 17 Again

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★