Isabelle has logged 279 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Two Friends

Two Friends

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Piano

The Piano

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crack Dog

Crack Dog

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cool Cat Fights Coronavirus

Cool Cat Fights Coronavirus

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry