drucilla has logged 180 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Odd Life of Timothy Green

The Odd Life of Timothy Green

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pan

Pan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spies Like Us

Spies Like Us

1985
×
★★★½
Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
XOXO

XOXO

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Max Steel

Max Steel

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Middle School: The Worst Years of My Life

Middle School: The Worst Years of My Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
MirrorMask

MirrorMask

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry