Lee has logged 70 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kin

Kin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Desolation

Desolation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wildling

Wildling

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry