Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★½
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Wedding for Christmas

A Wedding for Christmas

2018
×
Edit this entry  
11
Magical Christmas Ornaments

Magical Christmas Ornaments

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Mr. 365

Mr. 365

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Too Close for Christmas

Too Close for Christmas

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jackie & Ryan

Jackie & Ryan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Schumacher

Schumacher

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry