• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Unparalleled Parking

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½