• Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • TFW No GF

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Mr. Pregnant

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • Polar

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Mortal Engines

    ★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Tau

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Batman Ninja

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★½

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Assassination Nation

    ★★★