Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Edit this entry  
03
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tales of Beatrix Potter

Tales of Beatrix Potter

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The She-Butterfly

The She-Butterfly

1973
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★½
Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Faust

Faust

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Accepted

Accepted

2006
×
Edit this entry  
26
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
½
Edit this entry  
01
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Edit this entry