Dylan Tyner has logged 26 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silent House

Silent House

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bug

Bug

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★★½
Edit this entry  
23
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Woodsman

The Woodsman

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Man in the Moon

The Man in the Moon

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cobra Verde

Cobra Verde

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crossbow

Crossbow

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry