• The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★★½

  • Music

    ★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★½

  • Peninsula

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Giri/Haji

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★★★½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★½