eduarda has logged 303 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Own Private Hell

My Own Private Hell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Recluse

Recluse

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Hangover

The Last Hangover

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Killed the Family and Went to the Movies

Killed the Family and Went to the Movies

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adam

Adam

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
VIPs

VIPs

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
VIPs: Histórias Reais de um Mentiroso

VIPs: Histórias Reais de um Mentiroso

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The King

The King

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Guaxuma

Guaxuma

2018
×
★★★★½
Edit this entry