duda has logged 62 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
River of No Return

River of No Return

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Off Course

Off Course

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
45 Days Away from You

45 Days Away from You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Getulio

Getulio

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sunnyside

Sunnyside

1919
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
After the Sunset

After the Sunset

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Closer

Closer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry