duda has logged 34 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sister

Sister

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saria

Saria

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Sister

A Sister

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Daughter

Daughter

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cambridge Squatter

The Cambridge Squatter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry