Duda has logged 420 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Edit this entry  
04
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★
Edit this entry  
28
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★½
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Safe

Safe

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry