duda has logged 34 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gift: The Journey of Johnny Cash

The Gift: The Journey of Johnny Cash

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Three Stooges

The Three Stooges

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry