• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The Tax Collector

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★★

  • Undine

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Jo Pil-ho: The Dawning Rage

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Extreme Job

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★