Sort by

Ryan has logged 126 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Puppy Star Christmas

Puppy Star Christmas

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blank Check

Blank Check

1994
×
Read the review Edit this entry  
11
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tord and Tord

Tord and Tord

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
May I Please Enter

May I Please Enter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roar

Roar

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry