Sort by

Ryan has logged 15 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roar

Roar

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Synchronic

Synchronic

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry