Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Solaris

Solaris

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Good German

The Good German

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Underneath

The Underneath

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Little Girl Who Conquered Time

The Little Girl Who Conquered Time

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Boy Friend

The Boy Friend

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
King of the Hill

King of the Hill

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★
Edit this entry  
09
Dynasty Warriors

Dynasty Warriors

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Trouble

Big Trouble

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Haze

Haze

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Better Living Through Chemistry

Better Living Through Chemistry

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gray's Anatomy

Gray's Anatomy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monster in a Box

Monster in a Box

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blues Brothers 2000

Blues Brothers 2000

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Abbott and Costello Meet the Mummy

Abbott and Costello Meet the Mummy

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

1976
×
★★★
Edit this entry  
19
Quintet

Quintet

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Health

Health

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gingerbread Man

The Gingerbread Man

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
O.C. and Stiggs

O.C. and Stiggs

1985
×
★★
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read prior review Edit this entry  
16
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry