• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Hell Fest

    ½

  • Halloween

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bad Samaritan

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Death Note

    ½

  • Moana

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • The Gift

    ★★★½

  • Boruto: Naruto the Movie

    ★★★★

  • Dope

    ★★★

  • The Interview

    ★★★★★

  • The Last: Naruto the Movie

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Grown Ups

    ★★★★

  • Starstruck

    ★★★½

  • The Hangover

    ★★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★½

  • Death Note

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★