• The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Porno

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bull

    ★★★★

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★