Pretty has logged 18 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Daredevil

Daredevil

2003
×
½
Edit this entry  
12
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Syriana

Syriana

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ray

Ray

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
An Inconvenient Truth

An Inconvenient Truth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Born Into Brothels

Born Into Brothels

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Taxi to the Dark Side

Taxi to the Dark Side

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry