Pretty has logged 68 entries for films rated ★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Fall

The Fall

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Little Hands

Little Hands

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Flowers of Taipei: Taiwan New Cinema

Flowers of Taipei: Taiwan New Cinema

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Edit this entry  
28
The Everything

The Everything

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★½
Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Free Fire

Free Fire

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
22
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★½
Edit this entry  
19
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★½
Edit this entry  
17
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★½
Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Edit this entry  
14
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Edit this entry  
01
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
★½
Edit this entry  
17
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★½
Edit this entry  
17
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★½
Edit this entry  
17
The Expendables

The Expendables

2010
×
★½
Edit this entry  
17
Predators

Predators

2010
×
★½
Edit this entry  
17
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★½
Edit this entry  
17
Ted 2

Ted 2

2015
×
★½
Edit this entry  
17
John Carter

John Carter

2012
×
★½
Edit this entry  
17
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★½
Edit this entry  
17
Furious 7

Furious 7

2015
×
★½
Edit this entry  
23
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★½
Edit this entry  
21
Cars 3

Cars 3

2017
×
★½
Edit this entry  
14
DC's Legends of Tomorrow: Their Time Is Now

DC's Legends of Tomorrow: Their Time Is Now

2016
×
★½
Edit this entry  
14
War Of The Arrows

War Of The Arrows

2011
×
★½
Edit this entry  
06
The Punisher

The Punisher

2004
×
★½
Edit this entry  
06
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★½
Edit this entry  
30
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★½
Edit this entry  
23
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★½
Edit this entry  
23
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★½
Edit this entry  
23
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Edit this entry  
23
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★½
Edit this entry  
23
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Edit this entry