Pretty has logged 148 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Daughters of Fire

The Daughters of Fire

2018
×
★★
Edit this entry  
04
The Remembered Film

The Remembered Film

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sunset

Sunset

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
DOTCOM

DOTCOM

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Day of Life

Another Day of Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Girls of the Sun

Girls of the Sun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The First Day of the Rest of Your Life

The First Day of the Rest of Your Life

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Admiral: Roaring Currents

The Admiral: Roaring Currents

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
10
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Edit this entry  
25
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★
Edit this entry  
25
Revolution

Revolution

2012
×
★★
Edit this entry  
25
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★
Edit this entry  
25
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Edit this entry  
25
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★
Edit this entry  
25
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
25
In April the Following Year, There Was a Fire

In April the Following Year, There Was a Fire

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★
Edit this entry  
25
The Duel

The Duel

1971
×
★★
Edit this entry  
25
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Edit this entry  
25
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★
Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Dragon Ball Z: The Tree of Might

Dragon Ball Z: The Tree of Might

1990
×
★★
Edit this entry  
25
Goal!

Goal!

2005
×
★★
Edit this entry  
25
District 13

District 13

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★
Edit this entry  
25
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★
Edit this entry