• Midsommar

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★½

  • Joker

    ★★

  • Veslemøy's Song

    ★★½

  • Parasite

    ★★½

  • The Son of Joseph

    ★★★★

  • The Bridge of Arts

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • The Living World

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Flowers of Taipei: Taiwan New Cinema

    ★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

    ★★★½

  • Arabian Nights: Volume 2, The Desolate One

    ★★★½

  • Arabian Nights: Volume 3, The Enchanted One

    ★★★½

  • Leviathan

    ★★