• Monrovia, Indiana

    ★★★½

  • All About My Mother

    ★★★½

  • Les Unwanted de Europa

    ★★★

  • First Name: Carmen

    ★★★★

  • La Flor

    ★★½

  • Law of Desire

    ★★★

  • Made in USA

    ★★★

  • Quién te cantará

    ★★½

  • Chronicle of Anna Magdalena Bach

    ★★★★★

  • Death in Venice

    ★★★★½

  • Private Fears in Public Places

    ★★½

  • Le Petit Soldat

    ★★★

  • 2 or 3 Things I Know About Her

    ★★★★½

  • The Married Woman

    ★★★★

  • Pierrot le Fou

    ★★★★

  • Contempt

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★½

  • Sunset

    ★★