• Grudge

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Hey There!

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★

  • Stuck Apart

    ★★½

  • Leyla Everlasting

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Invisible to the Eye

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Des

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Nowhere Special

    ★★★

  • My Tender Matador

    ★★★½

  • Ghosts

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • I'm Glad I Did

    ★★★½

  • All the Light We Cannot See

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Homemade

    ★★★½

  • Sweat

    ★★

  • Mon Droit

  • I'm Living in Ghana Get Me Out Of Here!

  • Coffin Decolleté

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★

  • Making Unorthodox

  • Unorthodox

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • The Hater

    ★★★★

  • Apples

    ★★½

  • The Washing Machine

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • So We Live

    ★★★★

  • Sisters-In-Law at War

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • An Impossible Project

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • The Nest

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Phases of Matter

    ★★★½

  • You Know Him

    ★★★½

  • Air Conditioner

    ★★½

  • Jumbo

    ★★★

  • The Mole Agent

    ★★★

  • Time

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Felicità

    ★★★★

  • Comidark Films 2: The Pawn

    ★★★½