Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Only Interstellar Pinball Lives Forever

Only Interstellar Pinball Lives Forever

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Golden Parable

Golden Parable

1955
×
Edit this entry  
03
Glorious

Glorious

2008
×
Edit this entry  
03
Night Mayor

Night Mayor

2009
×
Edit this entry  
03
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
Edit this entry  
03
How Wings Are Attached to the Backs of Angels

How Wings Are Attached to the Backs of Angels

1996
×
Edit this entry  
03
The Creep Behind the Camera

The Creep Behind the Camera

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Illumination of Jim Woodring

The Illumination of Jim Woodring

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Toothbrush

The Toothbrush

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Maria-Conception-Action: Hermann Nitsch

Maria-Conception-Action: Hermann Nitsch

1969
×
Edit this entry  
02
If Every Girl Had A Diary

If Every Girl Had A Diary

1990
×
Edit this entry  
02
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
Edit this entry  
01
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Moment

The Moment

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Woodshock

Woodshock

1985
×
Edit this entry  
01
Into the Deep

Into the Deep

1994
×
Edit this entry  
28
The Cheap Detective

The Cheap Detective

1978
×
Edit this entry  
28
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Truth and Lies: Jonestown

Truth and Lies: Jonestown

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Hurley

Hurley

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★
Edit this entry  
25
RBG

RBG

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Miranda

Miranda

1985
×
★★
Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★½
Edit this entry  
23
She Wronged Him Right

She Wronged Him Right

1934
×
Edit this entry  
23
Pas de Deux

Pas de Deux

1968
×
Edit this entry  
23
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Loop

Loop

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Doll Clothes

Doll Clothes

1975
×
Edit this entry  
21
Unhappy Hooker

Unhappy Hooker

1976
×
Edit this entry  
20
The Dukes of Hazzard

The Dukes of Hazzard

2005
×
Edit this entry  
20
Live from Shiva's Dance Floor

Live from Shiva's Dance Floor

2003
×
Edit this entry  
20
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Up to Speed

Up to Speed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lance

Lance

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Support Your Local Sheriff!

Support Your Local Sheriff!

1969
×
★★★★
Edit this entry  
18
Even the Best

Even the Best

×
½
Edit this entry  
18
Once A Year

Once A Year

2006
×
½
Edit this entry  
18
Morning Walk

Morning Walk

2008
×
Edit this entry  
18
Thin Watermelon

Thin Watermelon

×
Edit this entry  
18
The Web

The Web

2013
×
Edit this entry  
18
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry