Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sunday Too Far Away

Sunday Too Far Away

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lust in the Dust

Lust in the Dust

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hexecutioners

The Hexecutioners

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Demon Keeper

Demon Keeper

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Severed Arm

The Severed Arm

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 8th Plague

The 8th Plague

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Desperation

Desperation

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Further Up the Creek

Further Up the Creek

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Village in the Woods

The Village in the Woods

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bring Me a Dream

Bring Me a Dream

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chemical Wedding

Chemical Wedding

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wrong Mr. Right

The Wrong Mr. Right

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Entombed

Entombed

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
La Casa

La Casa

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cobweb

The Cobweb

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Karma

Bad Karma

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dividing Hour

The Dividing Hour

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dead One

The Dead One

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tragic Ceremony

Tragic Ceremony

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malefic

Malefic

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raising Hell

Raising Hell

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Doorway

The Doorway

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Shadow

Jennifer's Shadow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Brotherhood III: Young Demons

The Brotherhood III: Young Demons

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Exorcism: The Possession of Gail Bowers

Exorcism: The Possession of Gail Bowers

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cult

Cult

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Octane

Octane

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Blessed

Blessed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bloody Nun 2: The Curse

Bloody Nun 2: The Curse

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Bright Hill Road

Bright Hill Road

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hunted

Hunted

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Country

The Big Country

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moulin Rouge

Moulin Rouge

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heart of the Home

Heart of the Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Butchers

Butchers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Money Movers

Money Movers

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas for Mary

A Christmas for Mary

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Widow Couderc

The Widow Couderc

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Demon Hunter

Demon Hunter

2005
×
★★
Read the review Edit this entry