duygu has logged 90 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Mune: Guardian of the Moon

Mune: Guardian of the Moon

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Last Summer

Last Summer

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Edit this entry  
28
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Blind

Blind

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Monday

Monday

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Edit this entry  
22
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★
Edit this entry  
10
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Vanity Fair

Vanity Fair

2004
×
★★
Edit this entry  
29
Purl

Purl

2018
×
½
Edit this entry  
26
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wilde

Wilde

1997
×
★★
Edit this entry