s4r has logged 86 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Butterfly

Butterfly

1974
×
Read the review Edit this entry  
28
The Care Bears Movie

The Care Bears Movie

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the Animation

Scott Pilgrim vs. the Animation

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Void

Void

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sex and the Single Girl

Sex and the Single Girl

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Morning

Good Morning

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Make Waves

Don't Make Waves

1967
×
Read the review Edit this entry  
20
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Viva

Viva

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friends of the family

Friends of the family

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Candy

Candy

1968
×
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry