• Respect

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Joker

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★½

  • Her

    ★★★

  • Monsters University

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Project X

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★★

  • The Uninvited

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★½

  • Hocus Pocus

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★½

  • Home Alone

    ★★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★