• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Rhubarb

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • A Bad Moms Christmas

    ★★

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★½

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Blue Ruin

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Fright Night

    ★★★

  • Rango

    ★★★★

  • Wisdom Teeth

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • Pineapple Express

    ★★½

  • Iron Man

    ★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Murder Party

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • A Scanner Darkly

    ★★★★

  • Havoc

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Bad Santa

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Old School

    ★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★

  • National Lampoon's Van Wilder

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Battle Royale

    ★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★

  • Pitch Black

    ★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Man on the Moon

    ★★★★

  • Election

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • She's All That

    ★★★

  • Practical Magic

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Scream 2

    ★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Grosse Pointe Blank

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Daytrippers

    ★★★½

  • A Goofy Movie

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★★

  • Cool Runnings

    ★★½

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Dreams

    ★★★★