Del has logged 172 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Holly and the Ivy

The Holly and the Ivy

1952
×
★★★
Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All the Right Moves

All the Right Moves

1983
×
★★★
Edit this entry  
03
Great Expectations

Great Expectations

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Obsession

Obsession

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Irish

Black Irish

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pride and Glory

Pride and Glory

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prime Suspect

Prime Suspect

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What Doesn't Kill You

What Doesn't Kill You

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Tess of the D'Urbervilles

Tess of the D'Urbervilles

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Miracle Run

Miracle Run

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lorna Doone

Lorna Doone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Catherine the Great

Catherine the Great

1995
×
★★½
Edit this entry  
13
The Buccaneers

The Buccaneers

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★½
Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Winchester

Winchester

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
Edit this entry  
10
Small Island

Small Island

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Painted Lady

Painted Lady

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rebecca

Rebecca

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Edit this entry  
30
Aristocrats

Aristocrats

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry