Dyenni has logged 13 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Kind of Murder

A Kind of Murder

2016
×
★½
Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry