Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Birds, Orphans and Fools

  Birds, Orphans and Fools

  ★★★★½

  "they gave me time to think. and suddenly i felt empty inside."

 • The Man Who Wasn't There

  The Man Who Wasn't There

  ★★★½

  kadro kirmizi hali gecit toreni gibiymis, filmi acarken tam kadroya bakmadan acmistim, a bu adam da mi buradaymis diye diye filmi bitirdim. filmde bir cinayet islenmesine ragmen film olaganustu bi sakinlik ve duraganlikla gidiyor, kaza sahnesinde bile arabanin agir cekimde ucusunu goruyoruz, bu duraganlik da sanirim ed'in karakterinin filme yansimasi denilebilinir. isledigi cinayet sonrasinda bile albert camus'un yabanci'sina benzer bir kayitsizlik ve sogukkanlilikla eve gelip yarim kalan hikayesine devam ediyor, filmin sonunda da yine ayni kayitsizlikla kendi olumunu de kabul ediyor ed..
  "i was just like them, an ordinary man. guilty of living in a world that had no place for me."

Popular reviews

More
 • My King

  My King

  ★★★

  Başta Tony'nin geri dönüşleri kabul edişini aptallık olarak görsem de daha sonra aslında belki de onun aradığının da böyle inişli çıkışlı sağı solu belli olmayan, zeminsiz bir ilişki olduğunu düşündüm.
  Bu yönden bakınca kendini tamimiyle bir yere bir ilişkiye bağlayamayan, kendine sürekli kaçış alanları yaratan bir adam ve onun bu kaçışlarından, ansızın geri dönüşlerinden belki de heyecan duyan bir kadın. İlk bakışta kötü bir ilişki gibi görünse de aslında mükemmel uyumu yakalamış bir çift.

 • Aloys

  Aloys

  ★★½

  "you're no longer in the atlantic, farah." idk why but this line made me feel fcking so sad.