erin has logged 49 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Colours

Colours

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Joshua: Teenager vs. Superpower

Joshua: Teenager vs. Superpower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The African Doctor

The African Doctor

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Dirt

The Dirt

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Extremis

Extremis

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Level 16

Level 16

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Little Miss Sumo

Little Miss Sumo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thirteenth Tale

The Thirteenth Tale

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Tree of Blood

The Tree of Blood

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Flood

The Flood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Victoria

Victoria

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry