• Red Notice

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Midway

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★★

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

  • Venom

    ★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Rampage

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Current War

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Dark Tower

    ★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Good Time

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • The Void

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Colossal

    ★★★

  • The BFG

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Victor Frankenstein

    ★★½

  • Spectre

    ★★★

  • The Last Witch Hunter

    ★★

  • Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

  • Crimson Peak

    ★★½

  • Pan

    ★★

  • Trumbo

    ★★★★

  • Black Mass

    ★★★

  • Room

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Unbroken

    ★★★½