Dylan has logged 156 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Next

Next

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beyond

The Beyond

1981
×
Read the review Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry