Dylan has logged 21 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twins

Twins

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Resurrected

The Resurrected

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Core

The Core

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry