• Shangri-La

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • First Date

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • 365 Days

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • 1917

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • In the Time It Takes to Get There

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Wakey Wakey

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Kitbull

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Softness of Bodies

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Leading Lady Parts

  • Cam

    ★★★

  • One Small Step

  • Bilby

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Animal Behaviour

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Shiva Baby

  • Ready Player One

    ★★½

  • Wobble Palace

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Zion

  • Phantom Thread

  • Sitting

  • Weekends

  • A Night at the Garden

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★