Dylan has logged 138 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Couch

Couch

2003
×
Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
13
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Get Me

You Get Me

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry