• Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Come and Learn with Pibby!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Injustice

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★