Dylan has logged 220 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
14
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Edit this entry  
12
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Edit this entry  
11
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Edit this entry  
22
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Edit this entry  
01
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
19
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Edit this entry  
02
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
100% Beef

100% Beef

2013
×
½
Edit this entry  
28
Blue Season

Blue Season

2013
×
★★
Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Garfield's Pet Force

Garfield's Pet Force

2009
×
½
Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry