• The Wedding March

    ★★★★½

  • Number Seventeen

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • A Tale of Winter

    ★★★½

  • Der Wechselbalg

    ★★★★½

  • Working Girls

    ★★★½

  • The Wicker Man

    ★★★★½

  • An Easy Girl

    ★★★

  • New Rose Hotel

    ★★★½

  • People on Sunday

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • The Hound of the Baskervilles

    ★★½

  • The Dying Swan

    ★★★

  • The Dead

    ★★★★★

  • Heart

    ★★½

  • Victim of the Brain

    ★★★

  • The Importance of Being Earnest

    ★★★½

  • The Murder of Fred Hampton

    ★★★★