Ethan has logged 72 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Grandma

Grandma

2015
×
Edit this entry  
20
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Invictus

Invictus

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wit

Wit

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry