Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry