Eddy has logged 68 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
09
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry