• The House

    ★★★

  • The Backrooms

    ★★★½

  • How I Fell in Love with a Gangster

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • O Night Divine

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Back to the Outback

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Hawkeye

    ★★½

  • Girl Finds Out She's Adopted

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★½

  • Encanto

    ★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Akakiri

    ★★½

  • T0-B1

    ★★½

  • The Elder

    ★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★½

  • The Twins

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Encounter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Beckett

    ★½

  • Free Guy

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

  • Nitram

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The North Water

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★½